Berisha, apel banoreve per evakuim

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Berisha, apel banoreve per evakuim

Mesazh nga Erisa1 prej Fri 8 Jan 2010 - 12:52

Berisha, apel banoreve per evakuim
08/01/2010

Kryeministri Sali Berisha ishte sot ne zone e Nenshkodres per te biseduar fillimisht me banoret e lagjes se permbytur ne Bahcallek.

Zoti Berisha u kekroi atyre te largohen nga zona e rrezikut dhe te bashkepunojne me autoritetet.

“Shqetesimi me i madh eshte ruajtja e jetes se njerezve, ndaj duhet te kryhet evakuimi qe te mos kete asnje rrezik”, u shpreh Berisha.

Kryeministri e paraqitit situaten te rende, por nen kontroll, duke vleresuar eficent menaxhimin jo vetem ne digat e hidrocentraleve, por edhe ne terren.

“Gjithcka eshte nen kontroll por shkarkimi eshte i domosdoshem. Me keto shkarkime qe bejme ne i ruajme digat, si dhe premtojme kompensim per te demtuarit deri ne qindarken e fundit”, u shpreh Berisha.

Ne mbledhjen me Komitetit Nderministerial te Emergjencave, kryeministri Berisha tha se per tre dite jane katerfishuar siperfaqet e permbytura per shkak te shkarkimeve nga kaskada, te cilat do te vazhdojne.

Sipas kryeministrit Berisha pjesa me e rendesishme eshte evakumi dhe ndihma e familjeve qe kane pritur te permbyturit.

Kryeministri kerkoi nxjerrjen perpara ligjit te personave qe kane tentuar te hapin panik nje dite me pare per permbytjen e qytetit te Shkodres.
(tch)
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi