Po shembet ura e Fierzes

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Po shembet ura e Fierzes

Mesazh nga Erisa1 prej Fri 8 Jan 2010 - 13:05

Po shembet ura e Fierzes
08/01/2010 15:00


Vershimi i ujrave nga portat e shkarkimit te diges se Fierzes ka demtuar mjaft rende uren qe lidh Tropojen me pjesen tjeter te vendit.


Nga pamjet e filmuara (shihni videon) duket uji qe hidhet dhjetra metra ne ajer nga presioni i liqenit te tejmbushur godasin ne kembet dhe argjinaturen e kesaj rruge te ndertuar rishtas.

Dallget e forta te cilat vazhdojne prej disa ditesh kane shkaterruar edhe argjinaturen e rruges duke kercenuar gjithe shtratin e saj ne vazhdim.

Por rreziku me i madh per kete ure duket se eshte shembja e saj nga demtimi i kembeve. Ne shtratin e rruges eshte hapur nje grope e rrezikshme, e cila eshte duke u zgjeruar nga vershimi i ujrave. E vetmja barriere e ures jane disa derrasa te vendosura ne ane te saj, te cilat duken te pafuqishme per te mbajtur vrullin e ujit.

Levizja ne kete ure behet vetem ne nje korsi. Ne hyrje te saj policia keshillon drejtuesit e mjeteve te bejne kujdes per shkak te rrezikshmerise se madhe qe paraqet levizja ne te.


burimi: (tch)
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi