Fierze, demtohen kembet e ures poshte diges

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Fierze, demtohen kembet e ures poshte diges

Mesazh nga Erisa1 prej Sat 9 Jan 2010 - 23:23

Fierze, demtohen kembet e ures poshte diges
10/01/2010


Ura qe ndodhet poshte diges se liqenit te Fierzes, pamjet e demtimit te se ciles i transmetoi ekskluzivisht Top Channel dy dite me pare, ka dale jashte funksionit.
Aksi rrugor Qafe Mali-Bajram Curri eshte bllokuar per shkak te prishjes se kembeve te ures si pasoje e derdhjeve te medha nga kaskada e liqenit te Fierzes. Drejtoria e Rrugeve po punon per zhbllokimin e aksit prane ures se demtuar, ndersa policia keshillon shoferet te mos kalojne ne kete aks.

Ne pamje e dy diteve me pare u pa qarte se ura ishte demtuar ne nje pjese te saj dhe si pasoje e dallgeve te medha te krijuara nga kaskada, ndoshej shume prane rrezikut te shembjes.
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi