Mbytet Shkodra, uji hyn ne lagjet e qytetit.

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Mbytet Shkodra, uji hyn ne lagjet e qytetit.

Mesazh nga Erisa1 prej Tue 12 Jan 2010 - 3:13

Shkoder, rritet niveli i ujit brenda qytetit
12/01/2010Gjate nates te se henes dhe mengjesin e se martes ne qytetin e Shkodres niveli i ujit neper rruge eshte rritur edhe me disa centimetra te tjere.

Ne lagjen Xhabije dhe ne zonen e banuar te quajtur Livadhet thellesia shkon nga 35 centimetra deri ne gjysme metri. Ndersa ne zonen e banuar qe ndodhet fare prane liqenit thellesia eshte shume me e madhe se kaq.

Grumbullimi i ujit ne keto zona ka ndodhur per shkak te zgjerimit te liqenit por edhe nga bllokimi i kolektoreve shkarkues te ujrave te larta. Kanalizimet nuk funksionojne me per shkak te rritjes se nivelit te liqenit te shkodres dhe pervec kesaj jane bllokuar edhe kanalizimet e ujrave te zeza.

Qarkullimi ne disa pjese te qytetit eshte renduar. Nderkohe qe ka nisur puna per te pastruar disa zona me ane te pompave te ujit ne zonen e xhabijes si dhe ne Dobrac ku ndodhen edhe depozitat e ujesjellesit.
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi