Lekundje te forta sizmike, alarm per tsunami.

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Lekundje te forta sizmike, alarm per tsunami.

Mesazh nga Erisa1 prej Tue 12 Jan 2010 - 13:03

Haiti, lekundje te forta sizmike
13/01/2010 00:40Tre lekundje te forta sizmike u regjistruan brenda pak minutave ne Haiti duke shkaktuar frike tsunami edhe ne Kube, Republiken Domenikane dhe Bahamas.

Tre termetet, u regjistruan vetem pak kilometra larg kryeqytetit te Haitit, Port au Prince. Me i fuqishmi i regjistruar prej 7 grade Rihter sipas Institutit Amerikan te Gjeofizikes ishte me epiqender 16 kilometra larg brigjeve te Port au Prince ne nje thellesi prej 10 kilometrash.

Nderkohe, ende nuk ka njoftime per viktima, ndersa agjencia e lajmeve “Associated Press” raporton per disa ndertesa te shembura.

Gjithashtu u dha alarmi per tsunami ne Kube, Republiken Domenikane dhe Bahamas, megjithese bazuar ne eksperiencat e mepareshme rrezikshmeria e tij mbetet e ulet.
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi