Duaje po mos e robero...

Shko poshtë

Duaje po mos e robero...

Mesazh nga Geri prej Fri 15 Jan 2010 - 7:21

Dashuria esht e bukur,por ne disa raste kthehet ne ferr,me ka ren rasti te lexoj e te gjegjoj shum her,Aq shum e deshi saqe e mbylli ne mes kater mureve,Aq shum e deshi saqe askush s'guxonte ti fliste te dashurin apo te dashures tije/saje.
Mendoni qe duke dashuruar mund t'ja tepron njeriu?
Apo duke e shtrenguart fort mund te sjell dhimbje?
"Duaje po mos e robero"
A esht e nevojshme liria ne dashuri,a esht e nevojshme distanca per te gjetur veten dhe per tu bide se njeriu qe doni esht i vetmi per ju..?

Mendova duke hapurt kete tem te kemi nji Diskutim te kendshem dhe shum aktuale tek te rinjte..


Edituar për herë të fundit nga Geri në Fri 15 Jan 2010 - 8:09, edituar 1 herë gjithsej

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Duaje po mos e robero...

Mesazh nga Erisa prej Fri 15 Jan 2010 - 8:09

Dashuria e thot krejt me vet fjalen.

Dashuria e teper si ne rastin e lartpermendur i thojn obsesion apo edhe semundje.

Nuk mund te arsyetohet edhe nqse mundohen ndokush qe gjoja: e dua aq shume. kjo nuk eshte dashuri, pos semundje nuk eshte asgje.

Edhe ata qe jan te roberuar duhen te ja dijn vetit kufirin dhe te din te thot jo, le te kushtoj qka te doj, pa marr parasysh qka ndijm per te.

Ne fjalen "mund te takojm tek ai/ajo por kurr nuk ben ti takojm ati/asaj"

Cdo gje ka kufirin e vet, madje edhe dashuria dhe cdo kush e ka vleren e vet edhe ne dashuri.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Erisa
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 12061
 <b>Piket</b> Piket : 12694
Regjistruar : 24/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Fier

http://www.hapesira.forumotion.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Duaje po mos e robero...

Mesazh nga Geri prej Fri 15 Jan 2010 - 8:15

S'do e zgjas shum.

Dashuria pa mirkuptim per mua do ishte Roberim.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Duaje po mos e robero...

Mesazh nga Vizitor prej Fri 15 Jan 2010 - 21:38

VET TITULLI KA NJE DOMETHENJE TE MADHE
DASHURIA PA ZEMER ESHTE ROBERIM
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Duaje po mos e robero...

Mesazh nga Elhamiu prej Fri 15 Jan 2010 - 23:31

duaje po mos e robero, te flasesh ne ket tem, smajfton 1 faqe, apo 2.

duaje me zemer, jo me llafe, mos e robero se edon ne zemer, shiko zemren lere boten se robrija sdo hy kurr ne vendin e zemress
avatar
Elhamiu
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 599
 <b>Piket</b> Piket : 607
Regjistruar : 23/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Gjilane

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Duaje po mos e robero...

Mesazh nga Shpejtimi prej Wed 10 Nov 2010 - 18:39

Ai qe roberon ai trdheton ,ai qe roberon gjelozon spese mendon qe fati i vet e tradheton edhe e roberon se vet qysh tradhetom mendon se edhe fati i vet tradheton , ai qe do me shpirt e nuk tradheton ai nuk gjelozon sepse veq ai me shpirt qe dashuron gjitha i kupton se qfar lloj fati e dashuron se ai qe tradheton humb edhe ndenjen e dashuris se vertet edhe me nuk mund te dallon eshte njejt sikur kur shkon ne parfumeri qe te blesh nje parfum edhe nuhat nje parfum shijen e aromes e dallon po nuhate 3 lloje rresht pastaj te perzihen aromat edhe hundet ti bllokon sa dush parfuma te tjere pastaj rend nuhat te gjith te njejt te duken nuk mund ti dallosh me aromat qe ti klasifikosh....
avatar
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Duaje po mos e robero...

Mesazh nga Burrelsja prej Mon 1 Jul 2013 - 19:56

Dashuria është një ndjenjë e fuqishme dhe e jashtëzakonshme për një njeri, një vend ose diçka. Ajo bazohet tek afria, dobia (në kuptimin anësor), dhe/ose mbi dëshirën dhe tërheqjen erotike. Dashuria mund të kuptohet edhe si një përkujdesje ose vlerësim i thellë. Dashuria mendohet zakonisht e pamundshme të përkufizohet.

Për këtë arsye, dashuria është çështje debatesh. Disa madje e mohojnë qenësinë e saj. Të tjerë e quajnë atë një abstraksion të shpikur, nganjëherë duke e datuar "shpikje" e Evropës oborrtare gjatë ose pas mesjetës.
avatar
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 23
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Duaje po mos e robero...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi