Si të shkruani nje leter dashurie?

Shko poshtë

Si të shkruani nje leter dashurie?

Mesazh nga Geri prej Fri 15 Jan 2010 - 7:23

E dini se ajo ka dëshirë të marrë vetëm një
mesazh të shkurtër dashurije nga ana jote në këtë periudhë të vitit,
mirëpo a ju rrënqethet trupi vetëm
nga mendimi se duhet të merrni stilolapsin për të shkruar? Ja dicka që
mund të ju ndihmojë.1. Shkurt mund të jetë më mirë
Që ti tregoni të dashurës suaj se kujdeseni për të nuk dmth se duhet të
mbushni 800 faqe. Zakonisht shënimet e shkurtëra dhe spontane, lënë më
tepër
përshtypje. Kështu që është e juaja të zgjidhni.dërgoni një post cardë
për Shën Valentino se zgjidhni ndonjë mënyrë më të shkurtër. Kur
dërgoni post
cardë, argëtohuni pak. Sa më qesharake aq më mirë — dërgoni post cardë
edhe nëse jeni me një qytet! E mira për to është se nuk është vetëm
fletë e
zbrazët e bardhë që duhet t’a mbushni, në post carda keni një vend të
vogël ku mund të shkruani vetëm porosi të shkurtëra dhe të lezetshme
dhe me këtë
ta arrini atë që doni.2. Përdorni dialektin dhe fjalorin tuaj të përditshëm
Ne e dimë, e dimë: Net ë gjithë jemi rritur me dijeni se letër
dashurije duhet shkruar ne mënyrë poetike dhe në gjuhë letrare. Mirëpo
harroni ato
gjëra dhe përdoreni fjalorin tuaj të përditshëm. Kr djali mundohet
shumë, me një poezi ose në gjuhë zyrtare dhe rrimë , me një fjalë ajo
nuk dëshmon
se ai është I sinqertë. Me ato fjalë djaloshi mundohet ta bindë veten
se ai është duke ndier emocione të mëdha, në vend që në të vërtetë të
komunikojë
me të dashurën. Kështu që, le të flet zemra, jo fjalori ritmik –
tregoni asaj në cfarë të përkujton, sit ë bën të ndjehesh buzëqeshja e
sajë – dhe do
ta fitosh atë.3. Fitojeni më një jo-leterNjë rrugë tjetër deri tek ajo? Kreativiteti. Dërgoni asaj ndonjë
vizatim të shpejtë që e keni bërë serisa keni menduar për të, ose
dhurojani një
kollac me porosi të fshehtë për të. Ose provoni edhe këtë ide:
Ndonjëherë dërgoni të dashurës porosi të vogla qesharake dashurie —
preni ndonjë foto
të ndonjë qenushi të vogël nga revistat dhe dërgojani me një porosi si
kjo psh. A mund të jetë kjo më e ëmbël se ti…? E pamundur!’ vetëm që ta
dispononi dhe ti lejoni të mendojë se si ju ndjeheni për të.A jeni tip që nuk mund të aktroni së bashku — asnjëherë skein pasur
shenja në duar? Më mirë është të shprehni pak dashuri se sa aspak,
kështu që pse
most a lini farë të shkruarën dhe në vend të saj ti lini voice mail ose
ti dergoni email. Së paku shkruani vetëm këtë :Hey, jam duke menduar
për ty,
Zemër! Ajo do të jetë e lumtur që jeni duke mënduar për të.4. Mësoni ABC-në e D-A-SH-U-R-I-S-ËDrejtshkrimi është I rëndësishëm pasiqë secila femër dëshiron të besojë
se personi me të cilin janë së bashku është së paku njeri intelegjent!
Dhe
posacërisht në email, drejtshkrimi - nuk ju ngel kohë për të. Është
lehtë. Kështu që nëse ndonjë djalë dërgon email me shumë gabime
drejtshkrimore
atëherë ajo për vajzën është dëshmi se personi në fjalë nuk kujdeset
edhe aq shumë dhe nuk ka shumë kohë për të.5. Rikujtoni gjërat nga e kaluara-kujtimetNëse hamendeni cfarë ti thoni të dashurës..shpalosni kujtimet që I keni
së bashku. Me rikujtimin e gjërave që I keni përjetuar së bashku, ju
jeni duke
bërë një lidhje dhe bashkim të shpejtë.6. Shkoni përpara – në rrezik tuajinMbajeni në mend, kur dikush lexon atë që e keni shkruar,ata nuk mund ta
përcaktojnë tonin tuaj të të folurës dhe të të shqipëtuarit. Dicka mund

tingëllojë si sarkazëm atëherë ndoshat kur ju nuk e keni pasur me
qëllim. Mos u bëni shumë romantik dhe assesi mos përdorni ndonjë
shprehje që
sugjeron seks ose të ngjajshme pasi që cdo gjë shkon ngadalë e sidomos
tek femrat të cilat duhet ti pushtoni ngadalë. Kështu që, përderisa me

vërtetë, me të vërtetë nuk njifeni mirëmos teproni.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të shkruani nje leter dashurie?

Mesazh nga Gishteza prej Fri 15 Jan 2010 - 7:55

flm per mendimet do mundohemi ti veme ne praktike
avatar
Gishteza
Hapesira Jone - Forum
Hapesira Jone - Forum

<b>Postime</b> Postime : 6
 <b>Piket</b> Piket : 6
Regjistruar : 14/11/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të shkruani nje leter dashurie?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 15 Jan 2010 - 21:41

KETO JAN TE VERTETA GERI KESHTU JAM DHE UN ME MIR DY VJAL E ME VLER SE SA NJE FAQE E NE FUND PA KUPTIM FARE
UN PER VETE DHE NE DITET E PERDITSHME FLAS SHUM PAK POR KAN VLER ATO QE THEM KESHTU MENDOJ UN TE PAKTEN
SHUM HER ME KAN TALLUR SE NUK SHKRUAJ SHUM POR KESHTU JAM UN ATE QE SHKRUAJ APO FLAS TE GJITHA ME VEND E JO VEQ HAJT
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të shkruani nje leter dashurie?

Mesazh nga Elhamiu prej Fri 15 Jan 2010 - 23:30

si te shkruani leter dashuri: nese behet fjal per leter te dashurit apo te dashures, sdo thot te shkruash pak, por aq sa e ndjen ne zemer, shpreh at qfar ke mbrenda, bota eshte aq e madhe qe fundin ka sa nji pe .

ne dashuri sa mendoj une nuk do thot 2 fjal apo 3, por nese eshte me 2 fjal apo 3, duhet mbaj ato e ja ndryshoshh
avatar
Elhamiu
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 599
 <b>Piket</b> Piket : 607
Regjistruar : 23/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Gjilane

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të shkruani nje leter dashurie?

Mesazh nga Shpejtimi prej Wed 10 Nov 2010 - 18:48

FLM GERI
avatar
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të shkruani nje leter dashurie?

Mesazh nga Burrelsja prej Mon 1 Jul 2013 - 19:55

shum bukur
avatar
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 22
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të shkruani nje leter dashurie?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi