Haiti, nxirret nga rrenojat, lajmeroi me sms

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Haiti, nxirret nga rrenojat, lajmeroi me sms

Mesazh nga Geri prej Sun 17 Jan 2010 - 9:08


Skuadrat e ndihmes se shpejte qe kane mberritur ne Haiti nga e gjithe bota, po shpetojne jete te vyera njerezish nen rrenoja.


Keshtu,
nje grup forcash izraelite kane arritur te nxjerrin nga rrenojat nje te
ri nga nje ndertese ne Port-au-Prince. Ai eshte shtruar ne spital dhe
sipas te dhenave, alarmin e dha familja e tij pas nje mesazhi me
celular qe ai u kishte nisur, duke u thene se ishte ende gjalle.

Nderkohe,
OBSH jep shifra te peraferta, duke thene se deri tani jane shenuar
40-50 mije viktima ku pothuajse gjysma e tyre jane varrosur. Numri i te
plagosurve eshte rreth 250 mije dhe 2.5 milione njerez kane ngelur te
pastrehe.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi