Bollywood shtrin duart edhe ne Hollywood

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Bollywood shtrin duart edhe ne Hollywood

Mesazh nga Geri prej Sun 17 Jan 2010 - 9:11


Bollywood kunder Hollywood. Kete here “lufta” nuk eshte perqendruar ne art por ne terren.
Miliarderi
indian Anil Ambani po pergatit nje oferte per te blere kompanine e
mirenjohur Metro Goldwin Mayer. Shoqeria e Ambanit, Reliance Big
Entertainment eshte pjese e nje grupi qe po kompleton oferten ndaj
kompanise legjendare hollivudiane.

Qe prej vitit 2005 MGM
eshte pjese e nje konsorciumi te udhehequr nga Sony qe perfshin Comcast
dhe fonde investimi. Kompania doli ne shitje ne muajin nentor per rreth
2 miliarde dollare.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi