Sot eshte dita me e trishte e vitit

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Sot eshte dita me e trishte e vitit

Mesazh nga Geri prej Mon 18 Jan 2010 - 6:06


Sot eshte dita me e trishte e vitit, ose e quajtur ndryshe “Blue Monday”.
Shkak
per kete jane nje seri faktoresh, nga i ftohti polar i diteve te fundit
deri tek gjendja financiare dhe llogarite qe jane ne minus pas
shpenzimeve per Krishtlindje.

Dhe nje gje e tille vertetohet
edhe matematikisht, pasi “E hena blu” eshte rezultat i nje ekuacioni te
ideuar nga “Centre for Lifelong Learning”, nje organizate angleze qe ka
kryer studime mbi cilesine e jetes.

Me 18 janar jane te pakte
ata qe kane deshire per t’u cuar nga krevati, sipas nje kerkimi te
kryer nga anglezja “FirstCare”, shoqeri qe ndihmon te luftohet fenomeni
i mungeses, vecanerisht i vene re ne dite si kjo e sotmja.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sot eshte dita me e trishte e vitit

Mesazh nga Arla prej Mon 18 Jan 2010 - 9:35

Ndaj desh humba oraret e mesimeve une, nejse te gjithe mendojne se bota do te lekundet, njerezit jane te tmerruar me faktin qe fundi eshte shume i afert.Jane vetem fjale pa baze qe qarkullojne.Ashtu sic doli trillim i ngrohjes globale alarmi qe dhane shkencetaret angleze dhe amerikan ne bashkepunim dicka e ngjashme do jete dhe kjo.Me shume me duket sikur njerezit jane te deshiruar te shikojne fundin e tyre.Nuk e di por cdo gje me habit, mos valle njerezimi eshte lodhur duke jetuar? Pse duhet te vene ne alarme false popullatat?
avatar
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi