Skandali tek “Qemal Stafa”

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Skandali tek “Qemal Stafa”

Mesazh nga Erisa1 prej Wed 20 Jan 2010 - 11:38

Skandali tek “Qemal Stafa”
20/01/2010 20:25
Ka rezultuar nje turp dhe nje demtim imazhi, ajo ndeshje miqesore mes Gramozit dhe Realit te Madridit ne Qemal Stafa.
Ne nje kohe kur u mendua qe do te promovohej emri dhe nje fytyre e bukur e Shqiperise dhe e kryeqytetit tone ne syte e gjithe mediave europiane dhe ne menyre te vecante atyre spanjolle nepermjet nje nder klubeve me te medha dhe me te suksesshem te botes, ndodhi krejtesisht e kunderta.

Ne baze te rregullores zhvillimi i nje ndeshjeje te tille me ndricim kerkohen tre linja, duke perfshire ketu edhe gjeneratorin i cili duhet te jete ne gatishmeri per emergjenca te tilla, por ne kete mbremje ne Qemal Stafa nuk kishte asnje linje rezerve dhe asnje gjenerator per te evituar kete turp.

Fati i zi i stadiumit tone kuqezi kete here me sa duket u percaktua nga nje brejtes. Punonjes te KESH-it thone se ka qene pikerisht nje mi ai qe ka ndryshuar fatin e ketij takimi te shumepritur per tifozerine shqiptare. I menjehershem duket se ka qene reagimi i qeverise, e cila duket te kete shkarkuar drejtorin e stadiumit zotin Perikli Dhales.

Pervec asaj qe treguan ne fushen e lojes lojtaret e Realit te Madridit dhe drejtuesit te cilet mbajten edhe ne 45 minutat e dyta te ndeshjes yjet si Kristiano Ronaldo apo Benzema, konfirmuan edhe nje here durim, ndoshta jashte cdo norme, profesionalizem dhe padyshim respekt ndaj atyre qe ishin te pranishem ne ate stadium.

Nje pjese e ketyre tifozeve kishin blere edhe disa here me shume bileten nga cmimi real per te qene te pranishem ne kete nate qe teorikisht duhet te ishte nje spektakel.

Per te gjitha keto ndoshta i detyrohemi nje faleminderit te gjithe drejtueseve te Realit te Madridit dhe yjeve te kesaj skuadre dhe ne te njejten kohe nje falje po kaq te madhe, qe ndoshta i kthyem shume pas ne kohe.
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Skandali tek “Qemal Stafa”

Mesazh nga Geri prej Wed 20 Jan 2010 - 11:41

Un po krenohesha thashe shif sollen dhe Real Madrit ne shqiperi duke lujt me nji ekip jo aq fort te mir.. Por gjithe ate imazh te bukur qe kishem kriku na e prishi gjithmon ky shteti qe kemi difekt i bukur na la 1 ore pa drita gjithe andej..Sikur ta bojn per inot.Skemi per te hec noi her ne si ne futboll dhe ne qeverri.pfff

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Skandali tek “Qemal Stafa”

Mesazh nga Erisa1 prej Wed 20 Jan 2010 - 11:58

Mos u mberzit Geri se do behet nje dit edhe Shqiperia.
Haiti ishte vendi fundit ne bote si e cilsonte Amerika por kishte rruge ndricim dhe sistemim te persosur.
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Skandali tek “Qemal Stafa”

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi