Rinisin rreshjet e debores

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Rinisin rreshjet e debores

Mesazh nga Erisa1 prej Fri 22 Jan 2010 - 21:04

Rinisin reshjet e debores
23/01/2010


Ne veri dhe verilindje por edhe ne juglindje te vendit kane nisur sot reshjet e debores.
Gjithashtu temperaturat kane rene ndjeshem duke krijuar veshtiresi edhe ne qarkullimin e mjeteve. Ne zonen e Bulqizes trashesia e debores i ka kaluar 20 centimetrat duke krijuar veshtiresi qarkullimi ne disa akse nacionale dhe rurale.

Drejtuesit e policise ne kete rreth kane kerkuar perdorimin e zinxhireve per te parandaluar rreshqitjen per shkak te akullit. E njejta situate eshte krijuar edhe ne Burrel dhe ne Peshkopi ku rreshjet e debores po vazhdojne ende. Gjithashtu edhe nga Kukesit raportohet se po vazhdojne rreshjet e debores duke beret e veshtire kalimin ne disa akse rrugore Tirane, Kukes, vecanerisht ne segmentin Kalimash Qafe e Malit. Probleme jane shfaqur edhe ne aksin Kukes-Morine.

Gjithashtu disa komuna ne Kukes po bllokohen nga reshjet. Pasdite kane nisur reshjet e debores dhe ne juglindje te vendit, ne Korce dhe Pogradec edhe ne Kolonje. Rreshjet qe nisen shpejt dhe era e forte krijoi probleme ne aksin rrugor Korce-Pogradec ne vendin e quajtur Grabovice, por me nderhyrjen e ndermarrjes se rrugeve u be i mundur kalimi i mjeteve. Debora ka zbardhur pothuajse gjithe juglindjen por Qafen e Thanes, Qafen e Qarrit dhe rruga drejt Kapshtices jane te kalueshme.
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi