Sekuestrohet kanabis ne portin e Durresit

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Sekuestrohet kanabis ne portin e Durresit

Mesazh nga Erisa1 prej Sat 23 Jan 2010 - 11:41

Sekuestrohet kanabis ne portin e Durresit
23/01/2010 14:20Prokuroria e Krimeve te Renda do te hetoje per trafikun e bimeve narkotike nga vendi yne drejt Italise, pas kapjes se 14 kilograme kanabis sativa ne portin e Durresit.
Antidroga dhe policia kufitare arrestuan tre shtetas nga Mamurrasi, te cilet do te dergonin ne Itali drogen kundrejt vleres 28 mije euro. Droga ishte fshehur ne automjetin tip Fiat Punto me targa te huaja. Gjate kontrollit te ushtruar ne banesat e tre kusherinjve me mbiemer Xeka u gjet edhe nje sasi prej 9 kg bime narkotike, dy automatike, fisheke te kalibrave te ndryshem dhe dy presa per presimin e lendes narkotike .

Hetimet e e metejshme do te ndiqen nga Prokuroria e Krimeve te Renda, te ciles i kane kaluar, materialet proceduriale per vepren penale te trafikimit te lendeve narkotike ne bashkepunim, prodhimine tyre si dhe armembajtje pa leje.
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi