Avatar “fundos” Titanic

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Avatar “fundos” Titanic

Mesazh nga Geri prej Sun 24 Jan 2010 - 23:41


Titanic
“fundoset” nga Avatar pas rreth 15 viteve ne vend te pare te arketimeve
te te gjithe historise. Realizimi me i fundit i James Cameron ka thyer
rekordin e arketimeve duke marre vendin e pare te klasifikimit.


Lajmin
e ben te ditur shtepia kinematografike “20th Century Fox” qe ka
ekskluzivitetin e shperndarjes se filmit. “Jemi perballe historise”
shprehet Paul Dergarabedian, i cili flet per filmin qe ka kushtuar plot
237 milione dollare.

Ne 6 jave, Avatar ka arketuar 1.841
miliarde dollare ne te gjithe boten, ndersa Titanic e mbante rekordin
me 1.843 miliarde. Ne SHBA dhe Kanada jane arketuar 552 milione, por
pritet qe suksesi te vazhdoje pasi filmi do transmetohet edhe pergjate
dy javeve.

Vetem gjate fundjaves, Avatar ka arketuar 107
milione ne kinemate nderkombetare. Vendin e pare ne Europe e mban
Franca, ndersa me pas vijne Gjermania, Rusia dhe Britania e Madhe.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi