Rosela Gjylbegu, shkodrane dhe kengetare

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Rosela Gjylbegu, shkodrane dhe kengetare

Mesazh nga Geri prej Mon 25 Jan 2010 - 10:28


Rosela Gjylbegu ka vendosur te shpenzoje disa energji, pas nje dite te lodhshme me pune dhe studime.
Eshte
nje vend qe i kujton kengetares 22 vjecare Shkodren e saj te dashur qe
e la para pese vitesh per te vazhduar karrieren e saj ne Tirane.

Ne
shoqerine e dy mikeve shkodrane kengetarja simpatike kerkon te
shkarkoje gjithe lodhjen e dites vetem ne pak minuta ping-pong apo
futboll.

Por loja nuk zgjat shume. Tre miket preferojne te
flasin per ndodhite e javes, madje duke na rrefyer edhe ne pak nga
personaliteti i vajzes simpatike.

Edit Llazani dhe Arjola Mahmudaj ndajne te njejtin vleresim per miken e tyre.

“Rosela
eshte nje person shume i qete si natyre, shume e ndjeshme, shume njeri
i forte ne karakter, shume e ndjeshme”, thote Editi.

Pasi
vleresohet me cmimin e trete ne edicionin e pare te “Ethet e se premtes
mbrema” vajza shkodrane ne ate kohe vetem 15 vjec nis te shfaqet ne
disa festivale e spektakle ku nuk kane munguar as trofete.

“Nuk
mungojne asnjehere ato mendimet tona, sugjerimet dhe keshillat.
Vecanerisht per lukun, per menyren e paraqitjes skenike”, shprehet
Arjola.

Aktualisht Rosela Gjylebegu punon ne administraten
shteterore dhe studion per master ne fushen e te drejtave gjinore. Per
asnje cast, ajo admiruese e baletit, sporteve te ndryshme, nuk e le pas
dore pasionin e saj, muziken.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi