Mercedes GP prezanton makinen e sezonit 2010 e cila do te pilotohet nga Michael Schumacher

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Mercedes GP prezanton makinen e sezonit 2010 e cila do te pilotohet nga Michael Schumacher

Mesazh nga Erisa1 prej Mon 25 Jan 2010 - 10:47

Mercedes GP prezanton makinen e sezonit 2010
25/01/2010 13:55


Mercedes GP do tentoje te fitoje titullin kampion ne vitin 2010 me njevendeshen MGP W01 qe do te drejtohet nga Michael Schumacher e Nico Rosberg.
Makina gjermane ka kaluar kolaudimet e fundit duke u prezantuar ne Shtutgart. “Eshte nje fillim i ri dhe jam me shume se i motivuar. Skuadra eshte e shkelqyer dhe mund te luftoje per titullin. Une do bej te pamunduren”, theksoi piloti 41 vjecar 7 here kampion bote. Ai ka shtuar se ngrohtesia me te cilen e kane pritur tifozet e ben te jete me i stimuluar.

“Te jesh pjese e shigjetave te argjendta eshte shume domethenese sepse kjo eshte nje shtyese per te qene gjithmone ne krye”, shtoi Schumi. Nga ana tjeter Rosberg nenvizon se ky eshte realizimi i nje endrre per te. “Jam i lumtur qe do punoj me njerez si Norbert Haugh, Ross Brawn dhe Nick Fry. Do jete nje sezon i madh”, deklaroi Rosberg.


Nuk ka si te mos shprehet me nota optimiste as Ross Brawn. “Besoj se per mua do te thote shume. Nje e neserme e mrekullueshme per skuderine tone edhe pse nje vit me pare nuk kishte te ardhme. E rendesishme eshte qe me ne fund kemi rikthimin e nje ikone te vertete si Mercedes. Kam pasur shume privilegje ne karrieren time por eshte shume e vecante te jesh pjese e ketij projekti”, shprehet shefi i skuderise gjermane.
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi