Syte e Femres!!!!

Shko poshtë

Syte e Femres!!!!

Mesazh nga Erisa prej Wed 27 Jan 2010 - 21:56

Une mendoje qe syte tregojne shume,.ndoshta me shume qe zemra te mashton apo truri te manipulon......Syte ta thojne te verteten....Ne sy dhe per sy shkruhet poezia qe flet gjuhen me te embel te dashurise...Ne sy lind dashuria

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Erisa
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 12061
 <b>Piket</b> Piket : 12694
Regjistruar : 24/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Fier

http://www.hapesira.forumotion.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Syte e Femres!!!!

Mesazh nga Interesant prej Wed 27 Jan 2010 - 22:00

Syte e femres jane pija me dehese qe ndonjehere ka ekzistuar. Ka sy qe shkelqimi i tyre burron nga zemra dhe dashuria, por ka sy qe nga ana e jashtme jane si engjell e e mbrendshja eshte dreq ! :04:
avatar
Interesant
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1110
 <b>Piket</b> Piket : 1115
Regjistruar : 24/10/2009
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Peja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Syte e Femres!!!!

Mesazh nga Erisa prej Wed 27 Jan 2010 - 22:16


Syte?
Kur themi se:
Syte tregojne te verteten.
Ne sy lind dashuria.
Ate here duhet te marrim parasysh edhe disa detaje te tjera.
Ekzistojne shume lloje te syve, si nga ngjyra ashtu dhe nga madhesia.
Eshte fakt se Syte tregojne te verteten!
Eshte fakt se ne Sy lind dashuria!
Por mos te gabojme se jo ne te gjithe syte ndodhe nje gje e tille!
Kur hedhim nje shiqim ne sy te dikuj tjeter, aty lehtas zbulojme,lexojme sa do pak se qfare personi eshte ai.
Ja nje shembull:
Po marre si shembull produktet
Jane disa produkte te cilave ua lexojme permbajtjen, por shijen nuk mund tua zbulojme, pa i shiju !
Jane disa produkte te cilave ua lexojme permbajtjen, dhe me tej ua zbulojme shijen pa i shiju !
Mendimi im eshte se mvaret qfare sy jane.
1) SYTE E KALTER- ne sy te kalter, lexohet lehtas thuaj se e tera qka fshehet mbrapa tyre si: Dashuria,Gezimi,Hidherimi,Mburrja,Urrejta,Pikllimi ,Lendimi.Te gjitha keto ne sy te kalter qendrojne sikur yjet ne qiell.kane ngjyren e tejdukshme dhe te paster.Sikurse qielli & oqeani.
2) SYTE E ZI- ne syte e zi eshte veshtire te lexohet, nje gje e tille sikure te syte e kalter.vete ngjyra na tregon se hasim ne veshtersi per te lexuar se qka fshehet prapa syve te zi.Ne syte e zi eshte veshtire te lexohet si: Dashuria,Gezimi,Hidherimi,Mburrja,Urrejtja,Pikllim i,Lendimi- te gjitha keto ne sy te zi qendrojn siukur, diqka e fshehur mbrapa perdeve.

''NE HESHTJE TE KUPTOJ VETEM NE SY KUR TE SHIQOJ"
''NE SYTE E TU SHOH VETEVETEN-NE SYTE E TU SHOH JETEN''
''DIELLI DHE HENA NE SY TE TU NDRIQOJNE''
''SYTE SHKELQIM DIAMANTI I PERHERSHEM''
''SYTE DRITE E PAFIKUR E PERJETSHME''

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Erisa
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 12061
 <b>Piket</b> Piket : 12694
Regjistruar : 24/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Fier

http://www.hapesira.forumotion.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Syte e Femres!!!!

Mesazh nga Shpejtimi prej Wed 10 Nov 2010 - 18:17

offffffffffff ata sy.......
avatar
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Syte e Femres!!!!

Mesazh nga Burrelsja prej Mon 1 Jul 2013 - 20:01

jan te sinqerta edhe pse ju se mendoni apo se besonni ato sy jan shum tsinqert
avatar
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 23
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Syte e Femres!!!!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi