Debora deri ne 50 cm

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Debora deri ne 50 cm

Mesazh nga Geri prej Thu 28 Jan 2010 - 3:22


Gjate
nates se kaluar dhe mengjesin e sotem, reshje te medha debore kane rene
ne veri, verilindje dhe juglindje te vendit. (UPDATE)

Ne
Korce, rruget qe lidhin kete qytet me Kolonjen, Kapshticen, Pogradecin
kalohen me veshtiresi per shkak te sasise se madhe te debores qe ka
rene per ore te tera.

Ndersa disa akse rurale qe lidhin Korcen
me fshatrat perreth jane beret e pakalueshme. Trashesia e debores ne
Qafe-Thane ka qene e konsiderueshme por kalimi i mjeteve vazhdon edhe
pse me veshtiresi.

Policia keshillon qe mjetet te levizin me
zinxhire per te evituar aksidentet rrugore. Nuk njoftohen mbyllje te
shkollave per shkak te debores apo bllokimit te rrugeve.

Ne
verilindje te vendit zona me e goditur nga reshjet eshte Peshkopia,
Bulqiza dhe Burreli. Akset qe lidhin Peshkopine me keto qytete kalohen
me shume veshtiresi. Gjithashtu edhe rruga Peshkopi-Kukes. Ne qytetin e
Kukesit reshjet e debores kane qene me te pakta por problematike mbetet
kalimi i mjeteve ne Qafen e Malit per shkak te sasise se madhe te
debores.

Ne qarkun e Shkodres zona me e goditur nga debora eshte
malesia e Dukagjinit. Raportohet se ne zonen e quajtur Qafa e
Bordolecit, trashesia e debores eshte mbi 1.5 meter, ne Qafa e Tfores
debora ka aritur 2 metra. Ketu kalon edhe rruga qe lidh Shkodren me
Thethin. Ndersa ne rrugen Shkoder-Shosh trashesia e debores eshte
gjysme metri. Raportohen probleme edhe ne zonen e Pukes, komunat Fierze
dhe ne Fushe Arrez per shkak te trashesise se debores.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi