Masakra ne Devoll, vijon operacioni

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Masakra ne Devoll, vijon operacioni

Mesazh nga Erisa1 prej Sat 30 Jan 2010 - 12:25

Masakra ne Devoll, vijon operacioni
30/01/2010 14:35

Per me se 12 ore ka vazhduar nje operacion gjigant i policise greke ne bashkepunim me forcat e ruajtjes se kufirit ne zonen e Kosturit, per gjetjen dhe arrestimin e autorit te vrasjes se tre vellezerve ne fshatin Vidohove, Besim Karaj.
Policia greke kishte informacion se autori i ketij krimi kishte hyre ne kufirin grek dhe drejtohej ne nje fshat te Kosturit ku thuhej se banonte motra e tij.

Te pajisura me kamera termale, gjate gjithe nates forcat policore greke, duket se kane rene ne gjurme te tij dhe i jane vene ne ndjekje, por i ndihmuar nga nata dhe nga terreni malor, ai ka mundur perseri te shpetoje, kete here duke kaluar ne territorin shqiptar.

Burime te policise greke te Kosturit bene te ditur per Top Channel, se vrasesi tashme nuk ndodhet ne territorin grek, megjithate forcat policore kane ruajtur gjendjen e gadishmerise dhe patrullojne cdo shteg qe mund te shfrytezohet nga ai, nese do te ndermarre perseri nje tentative dhe te hyje ne token greke per te shpetuar nga policia shqiptare.

Operacioni i policise greke eshte kryer me fshehtesine me te madhe dhe rezultatet e tij jane deklaruar vecse ne oret e para te mesdites te se shtunes.

Banore te zonave kufitare kane qene te shqetesuar gjate gjithe nates kur kane pare levizjen e madhe te forcave policore prane fshatit Janakohori edhe kur kane degjuar per krimin e frikshem.
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi