Masakra e Devollit, vdes edhe vellai i trete

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Masakra e Devollit, vdes edhe vellai i trete

Mesazh nga Erisa1 prej Sat 30 Jan 2010 - 12:27

Masakra e Devollit, vdes edhe vellai i trete
30/01/2010

Nderron jete ne Spitalin Ushtarak te Tiranes Eldi Mulliri, i plagosur nje dite me pare ne Vidohove te Devollit.

17-vjecari vdiq gjate operacionit pa mundur t’i mbijetoje plageve te marra.

Ne masakren e Vidohoves mbeten te vdekur ne vend dy vellezerit e tij Taulant dhe Xhilion Mulliri pas goditjes me arme te te dyshuarit Besim Karaj, per te cilin po zhvillohet nje operacion masiv kerkimi.


Policia ne kerkim te autorit

Vazhdon ende operacioni i policise per kapjen e autorit te masakres se djeshme ne Devoll. Pas njoftimeve se autori mund te kete kaluar kufirin i armatosur, ne operacion eshte hedhur edhe policia greke ne zonen Janakohori te Kosturit, ku gjate nates eshte zhvilluar nje operacion i madh.

Mediat lokale thane se ne zone eshte angazhuar nje numer i madh policesh te kufirit dhe forca te tjera ushtarake ndersa jane perdorur edhe kamerat termale.

Ngjarja e rende ndodhi dje ne mesdite, ne fshatin Vidohove e rrethit te Devollit.

Dyshimet e para rane mbi nje hakmarrje te mundshme pasi nena e tre viktimave ne nentor te vitit 2005 u zbulua se ishte autorja e masakrimit te nje femije 7 vjec per shkak te xhelozise.

Liljana Mulliri, kishte vrare e me pas coptuar dhe hedhur ne nje pus trupin e viktimes.

Por nje tjeter variant eshte ngritur menjehere sipas te cilit autori i vrasjes eshte nje 37-vjecar me origjine nga Thumana me emrin, Besim Karaj. Ai ka qelluar per xhelozi ndaj nje prej vellezerve Mulliri, i cili mendohet se kishte lidhje jashtemartesore me bashkeshorten e tij.

Sot ne mesdite eshte bere varrimi i dy vellezerve te vdekur qe dje, ndersa neser do te percillet per ne banesen e fundit edhe femija i trete i Liljana Mullirit.
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Masakra e Devollit, vdes edhe vellai i trete

Mesazh nga Geri prej Sat 30 Jan 2010 - 12:34

Shum gjynaf sinqerisht 3 vellezer nga nji shpi..mami vet ne burg e ce do jeten babi vet tani.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Masakra e Devollit, vdes edhe vellai i trete

Mesazh nga Geri prej Mon 1 Feb 2010 - 12:27

Arrestohet vrasesi i Vidohoves
01/02/2010


Kapet pas tre ditesh autori i vrasjes se trefishte te ndodhur ne fshatin Vidohove te Devollit. (UPDATE)

Besim
Karaj kishte ikur nga vendngjarja dhe ndersa policia po e kerkonte ne
drejtim te kufirit grek, autori i vrasjes kishte udhetuar qe prej se
premtes dhe deri ne mesditen e se henes ne kembe nga Korca deri ne
Thumane.

Burimet thone se ai eshte gjetur ne nje zone me
shkurre se bashku me armen e tij dhe duket se eshte nje vetedorezim per
shkak te stermundimit dhe urise.

Pas arrestimit ai eshte
derguar ne komisariatin e Fushe-Krujes per t'u shoqeruar me pas ne
drejtim te Korces. Sipas policise mendohet se autori i krimit ishte
nisur ne drejtim te shtepise se vellait te tij ne Thumane dhe policia
ka patur informacion se nje person i armatosur po levizte ne zone.

Besim
Karaj ekzekutoi me arme zjarri kallashnikov tre vellezerit Mulliri.
Shkak eshte bere nje konflikt i lindur mes tyre dhe autorit te vrasjes
per xhelozi.

Nje nga tre vellezerit Taulanti kishte patur nje
lidhje jashtemartesore me bashkeshorten e Besim Karajt. Te afermit e
viktimave thone se pasi u zbulua kjo histori Besimi i kishte kerkuar
nje pagese prej 8 milione leke te vjetra.

Policia nderkohe ka marre ne mbrojtje familjen e autorit te vrasjes, bashkeshorten dhe femijet e tij ne fshatin Vidohove.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Masakra e Devollit, vdes edhe vellai i trete

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi