Devoll, varrosen dy vellezerit, babai akuzon policine

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Devoll, varrosen dy vellezerit, babai akuzon policine

Mesazh nga Erisa1 prej Sat 30 Jan 2010 - 12:28

Devoll, varrosen dy vellezerit, babai akuzon policine
30/01/2010

Vrasesi i tre vellezerve ne fshatin Vidohove, per momentin eshte personi me i kerkuar ne vend, pas vrasjes se trefishte qe dyshohet te kete ndodhur per arsye xhelozie, pas nje lidhjeje jashte martesore te njeres prej viktimave me bashkeshorten e autorit.

Ne te njejten kohe kur forca te shumta policie po bejne krehjen e zones per te hedhur ne pranga te dyshuarit, rreth ores 13 eshte kryer ceremonia mortore e dy vellezerve Taulant Mulliri dhe Xhilian Mullri.


Ata u vrane nje dite me pare ne fshatin Vidohove, nderkohe qe permasat e tragjedise jane renduar kur eshte njoftuar se ne Spitalin Ushtarak ka nderruar jete edhe vellai i trete qe mbeti i plagosur gjate kesaj masakre. E shoqeruar nga forca te policise, ne varrimin e dy djemve ka marre pjese edhe e ema e tyre, Liljana Mulliri e cila vuan denimin me 20 vjet ne burgun e grave Tirane.

Babai i tre djemve te cilet u qelluan me arme nje dite me pare, akuzon policine e Devollit qe sipas tij nuk i ka marre ne mbrojtje djemte, pasi autori i kishte kercenuar disa here dhe policia ishte ne dijeni per kete. Sipas tij, policia ishte vene ne dijeni edhe dy muaj me pare, pasi autori i kishte kercenuar me arme. “Shefi i krimeve me beri nje pritje teper qesharake”, shprehet Xhevahir Devolli.

Nderkohe vazhdon ende operacioni per kerkimin e autorit Besim Karaji, i cili qelloi mbi vllezerit Mulliri, pasi bashkeshortja e tij kishte lidhje jashtemartesore me njerin nga vellezerit. Shtatezania gruas se tij e kishte ashpersuar me shume konfliktin ndermjet tij dhe viktimes. Nderkohe, te dielen do te kryeht varrimi edhe per djalin i cili ka humbur jeten gjate dites se shtune ne spital.
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi