Moti, veshtiresi per qarkullimin ne disa akse

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Moti, veshtiresi per qarkullimin ne disa akse

Mesazh nga Geri prej Sun 31 Jan 2010 - 1:18

.


Reshjet

e bores qe rane gjate nates dhe temperaturat e ulta kane veshtiresuar

qarkullimin ne disa prej akseve te rrugeve kombetare ne veri dhe

verilindje te Shqiperise.

Ne segmentet rrugore Bulqize–Milot dhe Bulqize–Peshkopi levizet vetem me zinxhire, per shkak se vazhdojne rreshjet e debores. Ne rrethin e Bulqizes mbeten te bllokuara komunat Ostren, Martanesh, Trebisht dhe Klenje. Nderkohe veshtiresi paraqiten edhe ne segmentin rrugor Kukes-Fushe Arrez si pasoje e pranise se akullit dhe bores. Ndermarrja e rrugeve kane kryer hedhje kripe ne Qafe Shllak, Kalimash dhe ne Shen Meri. Veshtiresi ne qarkullim ka pasur edhe ne rruget qe lidhin Kukesin me komunat Kalis, Zapod, Gryke Caj dhe Arren.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi