Reshje bore ne kryeqytet

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Reshje bore ne kryeqytet

Mesazh nga Geri prej Sat 13 Feb 2010 - 5:36Kryeqyteti
eshte zgjuar me nje
surprise te kendshme ne kete fundjave. Rreth ores
9:00 te mengjesit
si rrallehere ne Tirane kane nisur floket e para te
debores duke u
dhene kenqesine kryeqytetasve t'i shijojne ato, por
vetem per pak
caste.(UPDATE)

Por


shume shpejt reshjet e


bores jane zevendesuar me ato te shiut. Sipameteorologeve ka qene

sistemi frontal qe ka kaluar ne vendin tone cka
ka sjell reshje
debore ne zonat e uleta.

Ata kane parashikuar
renie te
ndjeshme te temperaturave ne te gjithe territorin e vendit.
Temperature
me e ulet e eshte shenuar ne Peshkopi ne – 3 grade celcius
ndersa me
larte ne Vlore me 6 grade celcius.

Ndersa ne Tirane
temperaturat
ne mengjes jane regjistruar 2 grade celcius, por gjate
dites ato do
te shenojne 8 grade celcius. Gjate oreve ne vazhdim
meteorologet
parashikojne mot me vranesira dhe reshje lokale kryesisht
ne zonen
lindore dhe ate juglindore. Per diten e neserme parashikohet
nderprerje
te reshjeve te shiut per t'u rikthyer serish ne oret e
pasdites.


Edituar për herë të fundit nga Geri në Tue 23 Feb 2010 - 11:41, edituar 4 herë gjithsej

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Reshje bore ne kryeqytet

Mesazh nga Arla prej Sat 13 Feb 2010 - 10:02

Po mengjesi i sotem nisi me floket e debores.Me kane cuar nga shtrati dhe me kane cuar tek dritarja duke me thene shiko pak jashte . Une pergjumesh "ua po cne debore!?

Megjithese ra vetem per disa minuta ishte kendshem dhe gje e vecante.
avatar
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Reshje bore ne kryeqytet

Mesazh nga Geri prej Sat 13 Feb 2010 - 10:04

Une isha ne gjume,Telefonin e kisha me dridhje,mami i binte se e di qe e kam shum qef boren bohh kur u zgju motra kish par nga dritarja bore sa me zgjoj mua ora 10 nuk pashe asnji fije bore vetem pak ca kishen makinat lart

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Reshje bore ne kryeqytet

Mesazh nga Arla prej Sat 13 Feb 2010 - 10:06

Hahahhhaha mua me cuan me elerima cohu shife mi budallaqe po bie debore, ua ua e papare
avatar
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Reshje bore ne kryeqytet

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi