Qyteti i Fierit rrezikon te permbytet.

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Qyteti i Fierit rrezikon te permbytet.

Mesazh nga Erisa1 prej Wed 24 Feb 2010 - 2:23

Nje rezervuar ose i quajtur Liqeni i Balleshit rrezikon qe diga e tij te cahet nga tej mbushja.
Ne raste se kjo ndodh i gjith uji i tij perfundon ne lumin gjhanica e cila keto 3 ditet vazhdon te jet e mbushur dhe ne pjes te saj ka dal nga shtrati.


Lumi gjanica afer qendres se Fierit
Mbrapa Hotel Shkelzen

Ne raste se diga e liqeni i Balleshit cahet atehere Qyteti i Fierit mbulohet nga uji.
Si per ironi te nenes natyre po ashtu edhe lumi Seman qe kalon 3 kilometra afer Fierit eshte fryre tej mase dhe nuk lejon shkarkimin e lumit gjanice ne te.


Lumi Seman

Jan futur ne gadishmeri e gjith struktura e Prefektures se Fierit ku ka kerkuar edhe ndimen e disa firmave te ndertimit per mjetet e renda qe ato kane si dhe per te perforcuar digen e liqenit me inerte.
Po ashtu eshte njoftuar edhe policia e balleshit nese diga cahet te ndaloje menjehere drejtimin e mjeteve nga jugu i shqiperise per ne Fier.

Dy banka sapo moren njoftimin kan hequr menjehere parate ne kasafortat e tyre.
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi