Ju lutem ruani traditat Shqipëtare!!!

Shko poshtë

Ju lutem ruani traditat Shqipëtare!!!

Mesazh nga Vizitor prej Fri 26 Feb 2010 - 8:43

Të jesh prind, si për nënën edhe për babanë është një
detyrë,
e cila përpos gëzimit të madh sjell me vete edhe pyetje
si dhe e
ndryshon jeten.Nëse një fëmijë nuk vjen në jetë në
atdheun e prindërve të
tij, pasiguritë janë nën këto rrethana
shumë më të mëdha.Zakonet e jetesës
dhe gjuha janë të
huaja, rrethi i besueshëm mungon, me këte edhe të afërmit

dhe miqtë, të cilët në përditshmërinë me foshnjen tuaj do të
mund të ju
ndihmonin.
Kjo broshurë me informacionet bazë do të ju ndihmojë juve,

të forconi rrolin tuaj si prind. Teksti në dy gjuhë ua lehtëson
mirëkuptimin
dhe ju jep kurajo ti bëni hapat e parë dhe
të fitoni besimin ngadalë në
rrethin e ri . Njëkohësisht është e
rëndësishme, që në një masë të caktuar
ti ruani traditat dhe
ritualet tuaja. Ato i japin tërë familjes tuaj me
kalimin e ditëve
dhe viteve, fuqi, qëndrueshmëri dhe siguri.
Ne
shpresojmë, që kjo broshurë t’ ju ndihmojë ju dhe familjes
suaj, që te ne,
të ndiheni mirë.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ju lutem ruani traditat Shqipëtare!!!

Mesazh nga Vizitor prej Fri 5 Mar 2010 - 5:33

Traditat jo vetem qe ruajm por gjithmon jemi me to sidomos respektin dhe moraline dhe karakterin e kemi gjithmon ne posedim do thoja dhe me te fortasi ata qe jetojn ne vendlindjen e vete!!!!!
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ju lutem ruani traditat Shqipëtare!!!

Mesazh nga Shpejtimi prej Wed 21 Jul 2010 - 16:30

une ka do qe te shkoj traditat do ti ruaj me gjelozi e dashuri se nuk do te thot ku je ti per momentin po te jesh njeri e te kesh kultur si ne mergim ashtut edhe ne vendlindje i njejti duhet te jesh....
avatar
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ju lutem ruani traditat Shqipëtare!!!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi