Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve

Shko poshtë

Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve

Mesazh nga Vizitor prej Fri 26 Feb 2010 - 9:01

Pytje për Mergimtart:
Mergimtar te dashur.. sigurisht
qe gjdo vite shkoni ne vendlindje, dhe atje ju presin familja shoqria etj. Sa
keni has ju ne paragjykimet qe i kane Bashkvendasit tane ne vendlindje për ne..
Shpesh kam ndegju duke thane " Na lodhen AUSLANDERAT..", "Spo kryhen SCHATZAT"
"Era kredit po ju vjen" e kshtu me radhe.. Cfar mendoni se kan kunder neve..?
Dhe a integroheni shpejt ne jeten atje..?
Perse jan keto paragjykime ?


Ndersa pytje per vendasat ton qe jetojn ne vendlindje ton te dashur
pse na paragjykoni neve?


Edituar për herë të fundit nga Viola në Wed 10 Mar 2010 - 22:32, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve

Mesazh nga Vizitor prej Wed 10 Mar 2010 - 22:31

Une kam degjuar ne shtepin e kosoves kur big
mama pyti njeren aty pse ju thoni schatza dhe kush jan schatzat ajo u
pergjigj ata qe i qelin xhamat etj nese po ju se kuptoni qka do te thot
fjala schatzi
fjala schatzi do te thote zemra ime shpirti ime dhe ju e mendoni ndryshe ose qenkemi neve te gjith mergimtaret zemrat e juaja .
nje
mixh jeton ketu vetem dhe familjen e ka ne ks tha niher kur zbrita ne
pr me than do vajza a mujte schatzi i thash heu bre se pasna dite qe
pasna te dashur kaq te re qe me pret ne pr e kjo eshte domethenja e fjales schatzi
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve

Mesazh nga Inamso87 prej Wed 17 Mar 2010 - 7:08

Viola e paske goditur mu ne shenje me kete...shume e vertete se ka shume paragjykime dhe kjo sipas mendimit tim ndodh si pasoje e xhelozise qe ekziston dhe shnderrimit te popullates ne qenie materialiste
avatar
Inamso87
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 730
 <b>Piket</b> Piket : 830
Regjistruar : 12/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : TETOVË, FYROM

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi