EMIGRIMI,KJO PLAGE E SHOQERIS SHQIPTARE

Shko poshtë

EMIGRIMI,KJO PLAGE E SHOQERIS SHQIPTARE

Mesazh nga Vizitor prej Fri 26 Feb 2010 - 9:06

Anet pozitive dhe negative qe sjell emigrimi jane normal,si cdo fenomen
ne shoqerin tone,gjate ketije trazicioni qe zgjat 18 vjet.anet pozitive
jane ato ekonomike besoj,ato negative jane shume,vetmia,largesia,ndarja
me te dashurit,humbja e kontakteve,poshterimi qe u behet shume
emigrantve ne vendet pritese,rradhat e gjata per llegalizim ne ato
vende e shume e shume te tjera.po so cdo gje ne shqiperi,dhe emigrimi
eshte nje faze qe do kaloj,me pak vones por do zbuten anet
negative,sidomos me legalizimin e vizave:

JU SI MENDONI?
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi