Shreku i katërt hapë festivalin Tribeka

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Shreku i katërt hapë festivalin Tribeka

Mesazh nga Li12i-GG ARMY prej Mon 1 Mar 2010 - 5:32
New York, 1 mars – Filmi i katërt i serialit të animuar “Shrek” do të hapë festivalin e këtij viti të filmit Tribeka në New York, shkruan shtypi hollivudian.
Premiera botërore e filmit “Shrek Forever After”, seriali i parë i incizuar në teknikën 3D, do të hapët më 21 prill.
Regjisor i “Dreamworks animation” ishte Mike Mitchell. Dy filmat e parë nga seriali “Shrek” janë paraqitur në festivalin ndërkombëtar të filmit në Kanë.
Zërat e heronjve të filmit të katërt janë huazuara nga Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz dhe Antonio Banderas.
Filmi në kinematë e Amerikës Veriore do të arrijë më 21 maj.
Festivali i Tribeka do të zgjasë deri më 2 maj. Programi i plotë i festivalit do të publikohet muajin e ardhshëm.
avatar
Li12i-GG ARMY
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 283
 <b>Piket</b> Piket : 387
Regjistruar : 28/02/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 26
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : ItAlY

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi