U2 ka fituar 109 milionë dollarë

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

U2 ka fituar 109 milionë dollarë

Mesazh nga Li12i-GG ARMY prej Mon 1 Mar 2010 - 5:34
Dublin, 1 mars - Bendi irlandez U2, i udhëhequr nga këngëtari Bono Vox, gjatë vitit të kaluar ka fituar 109 milionë dollarë, duke u ngjitur në vendin e parë të listës “Billboard” të 40 muzikantëve që kanë fituar më së shumti para në vitin 2009.
Bono dhe ekipi vetëm nga shitja e albumeve kanë fituar 71 milionë dollarë, ndërsa 38 milionë dollarët tjerë nga turnetë dhe koncertet në gjithë botën. U2 ka reputacionin e një prej bendeve më të mira në gjithë botën. Më shumë se tre dekada gjendet në krye të skenës së muzikës rok, ndërsa kjo shifër për të ardhurat e tyre vetëm konfirmon popullaritetin e tyre. Pas bendit U2, në vendin e dytë me të ardhurat prej 57.5 milionë dollarë gjendet këngëtari amerikan i rokut Bruce Springsteen.
avatar
Li12i-GG ARMY
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 283
 <b>Piket</b> Piket : 387
Regjistruar : 28/02/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 26
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : ItAlY

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi