Dënim edhe për femrat që abortojnë spontanisht

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Dënim edhe për femrat që abortojnë spontanisht

Mesazh nga Li12i-GG ARMY prej Mon 1 Mar 2010 - 7:45

Utah, 1 mars - Senati i shtetit të Utah në SHBA ka miratuar një ligj për dënimin e abortit që pritet të shkaktojë një reaksion të madh në radhët e popullsisë.
Norma ligjore që pret të marrë edhe miratimin e guvernatorit Gary Herbert, parashikon dënime edhe për femrat që abortojnë edhe pa dashje për shkak të stilit të jetesës që bëjnë.
Ky ligj që parashikon dënime deri në burg për femrat e “pafajshme”, cilësohet si tepër i rreptë. Ky ligj u miratua pak ditë pasi një 17 vjeçare shtatzëne, e cila i ofroi 150 dollarë një personi ta sulmonte për të dështuar.
Plani i saj dështoi dhe fëmija lindi por mashkulli që pranoi ta sulmonte adoleshenten tashmë është pas hekurave të burgut. Ligji i ri parashikon dënime për shtatzënat që pinë ndonjë gotë më shumë, bëjnë patinazh apo veprime të tjera që vënë në rrezik jetën e fëmijës
.
avatar
Li12i-GG ARMY
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 283
 <b>Piket</b> Piket : 387
Regjistruar : 28/02/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 26
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : ItAlY

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi