Psikologji, gezimi na ben egoist

Shko poshtë

Psikologji, gezimi na ben egoist

Mesazh nga Geri prej Mon 1 Mar 2010 - 10:31


Gezimi sjell fat dhe
te ben mire per shendetin, por ka edhe anet e veta negative: te ben
egoist.

Perfundimin e ka nxjerre nje
perfundim i studimit te psikologut Joe Forgas, te Universitetit te New
South Wales.

Ekspertet kane kryer mbi grupe studentesh, teste
mbi humorin e mire dhe te keq dhe me pas u kane dhene atyre nga 10
bileta llotarie, qe mund te perdoreshin per vete ose per studente te
tjere.

Me te lumturit preferonin t’i mbanin per vete, te tjeret i
kane dhuruar me lehte.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi