Është djegur dokumentacioni i EULEX-it mbi krimin e organizuar

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Është djegur dokumentacioni i EULEX-it mbi krimin e organizuar

Mesazh nga Li12i-GG ARMY prej Wed 3 Mar 2010 - 2:09Prishtinë, 3 mars - I gjithë dokumentacioni i Njësisë së Intelegjencës në kuadër të EULEX-it, është djegur si pasojë e përfshirjes nga zjarri javën e kaluar, raporton Balkan Insight. Zjarri ka ndodhur në bazën e KFOR-it në Film City, ku edhe gjenden zyrat e këtij njësiti të EULEX-it. Zjarri ka djegur gjithçka përveç mureve të ndërtesës. Brenda në të ka pasur të dhëna e analiza nga më të ndryshimet sa i përket krimit të organizuar, pastaj biseda telefonike si dhe raporte financiare. Megjithatë, EULEX ka thënë se aty nuk ka pasur dëshmi për aktivitete kriminale. Zëdhënësja e misionit europian, Karin Lindhlam, ka thënë se EULEX e ka sistemin e vet mbështetës dhe asgjë esenciale nuk është humbur, dhe rrjedhimisht kjo nuk do të ndikojë në aftësinë e EULEX-it për të hetuar krimet serioze në Kosovë.
avatar
Li12i-GG ARMY
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 283
 <b>Piket</b> Piket : 387
Regjistruar : 28/02/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 26
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : ItAlY

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi