Anoreksia më e shpeshtë edhe mbi të 30-tat

Shko poshtë

Anoreksia më e shpeshtë edhe mbi të 30-tat

Mesazh nga BeLti prej Thu 4 Mar 2010 - 5:28

Anoreksia më e shpeshtë edhe mbi të 30-tat

Të dhënat e mbledhura në SHBA tregojnë se çrregullimet e ushqimit si anoreksia dhe bulimia janë gjithnjë e më të shpeshta te gratë më të moshuara se 30 madje edhe se 40 vjet.
Çrregullimet me ushqimin llogariten si probleme tradicionale të cilët më së shpeshti prekin vajzat dhe gratë e moshës së re.
Por një hulumtim i fundit thotë se një e katërta e shtrimeve në spital për shkak të çrregullimet në ushqyerje në SHBA është bërë për personat e moshës nga 30 deri në 45 vjeçare.
Madje 15% të shtrimeve në spital për këtë problem kanë qenë persona të moshës nga 45 deri në 65 vjet./
avatar
BeLti
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1363
 <b>Piket</b> Piket : 2345
Regjistruar : 23/12/2009
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Mitrowice

http://ardmeria-juaj.forumotions.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi