Me Qen se shumica prej neve jetojnne perendim(Gurbet)

Shko poshtë

Me Qen se shumica prej neve jetojnne perendim(Gurbet)

Mesazh nga MitrovicA prej Sat 25 Apr 2009 - 22:06

A mundeni te na tregoni se me qfar date keni dal nga Kosova,Shqiperia,Maqedonia etj... ne Gurbet dhe pershkruane rrugen e juaj?
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Me Qen se shumica prej neve jetojnne perendim(Gurbet)

Mesazh nga Shaban Cakolli prej Tue 28 Apr 2009 - 9:18

me 1 korrik 1993,dita kobezeze e rruges gjarper,percjellur me shume lot
avatar
Shaban Cakolli
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3445
 <b>Piket</b> Piket : 3590
Regjistruar : 24/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Me Qen se shumica prej neve jetojnne perendim(Gurbet)

Mesazh nga Vizitor prej Thu 4 Feb 2010 - 22:25

Une kur kam dale ka qene nje dite e nxeht me diell
dhe me plumba ika nga kosova me 15 gushte 1989 shkaktar qe lame vendin
tone ishte lufta ne kosove sidomos ne peje qe shaktrruan gjithqka
,rruga per gurbet ishte zgjidhja jone e fundit ose te rrinim e te
vdisnim sikur shume te tjere qe nuk jetojne me qe qendruan ne vatrat e
tyre ,por ne moren rrugen e mergimit qe kjo rug zgjati me muaj deri
arritem ne gjermani gjith ato kjamete qe si harroj kurr sa qe thonim me
mire te kishim qendru ne luft
plus dhe friga per familjaret tjere qe i lame ne kosove qe nuk dishim
asgje per ta ka qene nje periudh e kobshme e paharrushme ,nje film i
vertet
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Me Qen se shumica prej neve jetojnne perendim(Gurbet)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi