Nata e Zjarreve përmbyll Epopenë e UÇK-së

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Nata e Zjarreve përmbyll Epopenë e UÇK-së

Mesazh nga BeLti prej Sun 7 Mar 2010 - 1:53

Nata e Zjarreve përmbyll Epopenë e UÇK-së

Me manifestimin “Nata e Zjarreve” në Prekaz, do të përmbyllen ditët e “Epopesë së UÇK”-së, kushtuar 12-vjetorit të rënies heroike të komandantit legjendar Adem Jashari, të më shumë se 50 anëtarëve të familjes Jashari dhe gjithë dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.
“Nata e Zjarreve”, që nis në ora 18.00, në Prekaz, me një program të pasur kulturor-artistik, shënon edhe fundin e manifestimit, i cili filloi më 5 mars në Prishtinë dhe u mbajt nën patronazhin e kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi.
Policia e Kosovës njofton se i ka ndërmarrë të gjitha veprimet e duhura përgatitore për të ofruar një siguri të rendit publik për të gjithë pjesëmarrësit në këtë manifestim.
avatar
BeLti
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1363
 <b>Piket</b> Piket : 2345
Regjistruar : 23/12/2009
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Mitrowice

http://ardmeria-juaj.forumotions.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi