A jeni per regjistrimit fetar dhe etnik?

Shko poshtë

A jeni per regjistrimit fetar dhe etnik?

Jam pro (Argumento)
 
Jam kundra (Argumento)
 
Nuk ka problem((Argumento))
 
 
 
Shiko rezultatin

A jeni per regjistrimit fetar dhe etnik?

Mesazh nga Geri prej Mon 8 Mar 2010 - 8:50

Para disa ditesh qeveria nxorri nje projekt per regjistrimin e popullsise sipas bindjeve fetare, etnike etj.

Disa analiste e shohin pyetsorin si nje problem per te cilin shqiptaret ne keto kushte nuk ju duhet.

Se pari se disa cifte jane martuar sipas perzierjes fetare dhe etnike.

Psh

Djali Musliman
Vajza Krishtere

Lind pyetja tek keto analiste dhe thojne cfare feje do marri femija.Edhe pse femija merr femine e Babait prape problemi qendron ne ate se a do sjelle ky regjistrim probleme midis cifteve.

Gjithashtu

Nje Djale me Kombesi Shqiptare eshte martuar me nje vajze me kombesi greke.Atehere Cfare kombesie do regjistrohet femija?A do sjelli ky sondazh probleme brenda ciftit.

Problemi tjeter qe shtrohet eshte se shume prej shqiptareve ne emigracion mund te bejne ndryshimin etnik te tyre sidomos ato qe jane ne Greqi per hire te jetes ekonomike qe ato tani kane ndertuar ne kete shtet.Dhe kjo do fallsifikonte shume prej kombesive te verteta jo sepse emigranti eshte i asaj kombesie porse kete e ben per nje interes ekonomik.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: A jeni per regjistrimit fetar dhe etnik?

Mesazh nga Arla prej Mon 8 Mar 2010 - 10:17

Jo jam kundra
avatar
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: A jeni per regjistrimit fetar dhe etnik?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Tue 9 Mar 2010 - 8:05

Personalisht jam kunder ketij regjistrimi sepse besimi fetar eshte dicka qe gjithesecili prej nesh e ka per vete dhe e ndiejme vete ne, me duket e panevojshem dicka tille.
avatar
Gjimnazistja
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1685
 <b>Piket</b> Piket : 1786
Regjistruar : 27/02/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : rreth e rrotull

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: A jeni per regjistrimit fetar dhe etnik?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi