Anoreksia më e shpeshtë edhe mbi të 30-tat

Shko poshtë

Anoreksia më e shpeshtë edhe mbi të 30-tat

Mesazh nga Geri prej Tue 9 Mar 2010 - 5:55Anoreksia më e shpeshtë edhe mbi të 30-tat

Të dhënat e mbledhura në SHBA tregojnë se çrregullimet e ushqimit si
anoreksia dhe bulimia janë gjithnjë e më të shpeshta te gratë më të
moshuara se
30 madje edhe se 40 vjet.

Çrregullimet me ushqimin llogariten si probleme tradicionale të cilët më
së shpeshti prekin vajzat dhe gratë e moshës së re.

Por një hulumtim i fundit thotë se një e katërta e shtrimeve në spital
për shkak të çrregullimet në ushqyerje në SHBA është bërë për personat e
moshës
nga 30 deri në 45 vjeçare.

Madje 15% të shtrimeve në spital për këtë problem kanë qenë persona të
moshës nga 45 deri në 65 vjet.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi