Me kikirikë kundër alergjisë në kikirikë

Shko poshtë

Me kikirikë kundër alergjisë në kikirikë

Mesazh nga Geri prej Tue 9 Mar 2010 - 6:01Me kikirikë kundër alergjisë në kikirikë

Një studim i ri sugjeron imunoterapi për personat të cilët janë
alergjikë në kikirikë, ashtu që për një periudhë disa mujore mund ta
tejkalojnë këtë
gjendje.

Shkencëtarët nga Universiteti i Cambridget, në fakt, fëmijëve alergjikë
në kikirikë, iu kanë dhënë sasi të vogël të kikirikëve çdo ditë, ndërsa
pas
një periudhe disamuajshe kanë vërejtur rritje të tolerancës në kikirikë
dhe reduktimin e reaksioneve alergjike.

Ky nuk është studimi i parë që tregon se dhënia e alergjenëve në ushqim
me kalimin e kohës mund të zvogëlojë reaksionet alergjike te personat
alergjikë pikërisht në këto alergjenë.

Megjithatë, shkencëtarët thonë se kjo duhet bërë vetëm nën përkujdesje
të ekspertëve dhe jo vetvetiu.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi