Hapen portat e Vaut te Dejes

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Hapen portat e Vaut te Dejes

Mesazh nga Erisa1 prej Thu 11 Mar 2010 - 3:47

Hapen portat e Vaut te Dejes
11/03/2010 14:30

KESH hap portat e hidrocentralit te Vaut te Dejes. Ne liqenin e ketij hidrocentrali niveli i ujit ka arritur ne 75,19 meter ndersa prurjet jane 20 meter kub ne sekonde.


Kjo situate ka detyruar KESH qe te hape te merkuren ne darke portat e ketij hidrocentrali nga ku shkarkohen 300 meter kub uje ne sekonde.

Ne Fierze niveli i ujit eshte 293,75 meter ndersa prurjet jane 500 meter kub ne sekonde. Ne hidrocentralin e Komanit niveli i ujit ka arritur ne 170,5 meter nga 175 qe eshte niveli maksimal i lejuar.

Prurjet ne kete hidrocentral jane 110 meter kub ne sekonde. Aktualisht KESH-i nuk ka marre vendim nese do te hape edhe portat e Fierzes dhe te Komanit, por deklaron se gjendja eshte nen kontroll dhe situata eshte e qete.
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi