Greqia, shpresa te turizmi

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Greqia, shpresa te turizmi

Mesazh nga Erisa1 prej Thu 11 Mar 2010 - 3:50

Greqia, shpresa te turizmi
11/03/2010 12:35

Greqia ka varur shpresat te turizmi per te rimare veten nga kriza e rende qe e ka perfshire. Zyrtaret greke te pranishem ne panairin e turizmit ne Gjermani shprehen optimiste.

Agjencite turistike deshmojne se volumi i biznesit dhe se numri turisteve po rritet perseri dhe qendra e vemendjes eshte Greqia e gjunjezuar.

Zevendesministrja greke e Turizmit theksoi rendesine kyce qe ka turizmi per vendin e saj.

“Greqia po kalon momente te veshtira po jam e bindur se kjo gjendje do te kapercehet. Turizmi eshte nje sektor shume i rendesishem per ekonomine tone. Ai perben rreth 18-20 perqind te saj”, u shpreh Angela Gerekou.

Edhe presidenti i shoqates gjermane te Turizmit ka bere thirrje qe kete vit turistet t’i drejtohen Greqise.
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi