Si te fusim nje buton ç dhe nje buton ë ne tastjere.

Shko poshtë

Re: Si te fusim nje buton ç dhe nje buton ë ne tastjere.

Mesazh nga Inamso87 prej Fri 12 Mar 2010 - 11:07

Ose ka edhe variant edhe më të thjeshtë permes kësaj procedure:
START -> CONTROL PANEL -> REGIONAL AND LANGUAGE OPTIONS dhe me paraqitjen e dritares së re shtypeni butonin LANGUAGE dhe më poshte shihet butoni DETAILS pasiqe ta shtypni këtë buton do tju paraqiten gjuhet e tastjerës që i keni të aktivizuara nëse e keni vetëm ENGLISH (UNITED STATES) shtypeni butonin ADD.. dhe në listen që do tju paraqitet zgjidheni ALBANIAN dhe shtypni butonin OK e më pas APPLY
pas kesaj vetem mjafton që të mbani ALT+SHIFT dhe tastjera juaj i përmban edhe këto dy shkronja të rëndësishme të gjuhës shqipe
avatar
Inamso87
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 730
 <b>Piket</b> Piket : 830
Regjistruar : 12/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : TETOVË, FYROM

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si te fusim nje buton ç dhe nje buton ë ne tastjere.

Mesazh nga Inamso87 prej Fri 12 Mar 2010 - 11:13

P.S. shkronja "Ë" gjindet tek tasti i ";", shkronja "Ç" gjendet në vend të "[" dhe shkronjat "Z" dhe "Y" i ndërrojnë vendet mes vete
avatar
Inamso87
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 730
 <b>Piket</b> Piket : 830
Regjistruar : 12/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : TETOVË, FYROM

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi