Maçoku parashikoi vdekjen e 50 pacientëve

Shko poshtë

Maçoku parashikoi vdekjen e 50 pacientëve

Mesazh nga Vizitor prej Sun 14 Mar 2010 - 22:32

Maçoku parashikoi
vdekjen e 50 pacientëveNjë maçok i pazakontë në një shtëpi pleqsh në
Rhode Island, ka aftësi të zbulojë se kur një pacient do të vdesë. Deri më tash
ai e ka dëshmuar këtë në 50 raste.
Doktori David Dosa, geriatër dhe asistent profesor në
Universitetin Brown, tha se maçoku Oscar ka arritur një lloj rekordi në pesë
vitet e fundit. Ai rrallë shoqërohet me njerëz, përveç se me ata të cilëve u ka
ardhur “egjeli” afër.Oscar është sjellë
në qendrën rehabilituese në Providenca, e specializuar për kujdesin e njerëzve
të vjetër dhe të cilët vuajnë nga harresa, shkruan gazeta britanike
Telegraph.Sa herë që mjekët ia hapin
derën dhe e dërgojnë tek personi për të cilin ata mendojnë se do të vdesë së
shpejti, ai shpesh i afrohet dikujt tjetër dhe ia dëshmon medicinës se mjekët
janë gabim.Dosa me kolegët besojnë aq
shumë në aftësitë e Ockarit për t’i vërtetuar rastet kur ai ngjitet në shtratin
e dikujt, sa që ata menjëherë thërrasin familjarët e atij personi për t’i
lajmëruar.

avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Maçoku parashikoi vdekjen e 50 pacientëve

Mesazh nga Inamso87 prej Mon 15 Mar 2010 - 0:00

phaaaaa ç'ka spo ndodh në këtë kohë
avatar
Inamso87
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 730
 <b>Piket</b> Piket : 830
Regjistruar : 12/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : TETOVË, FYROM

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Maçoku parashikoi vdekjen e 50 pacientëve

Mesazh nga Shpejtimi prej Wed 7 Jul 2010 - 23:59

une per vete jam ne dyshim nuk i besoj fort edhe perse ketu citohet me fakte po cka nuk nodh ne bote thone bota eshte e rrumullaket edhe rrotullohet ben ben si jo po une personalisht nuk kam besim fort.....
avatar
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Maçoku parashikoi vdekjen e 50 pacientëve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi