Fëmija kinez lind me bisht

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Fëmija kinez lind me bisht

Mesazh nga Vizitor prej Sun 14 Mar 2010 - 23:19

Fëmija kinez lind me bisht

Një vajzë në Hong Kong të Kinës
lindi me bisht i cili për katër muaj iu rrit deri në 13 centimetra.

“Mbetëm të shokuar kur pamë bishtin. Dëshiruam që mjekët t’ia hiqnin
menjëherë, por na thanë se është rrezik për një fëmijë të porsalindur t’i
nënshtrohet operacionit”, tha Hou, babai i vajzës.
Prindërit e vogëlushes nga Hong Kongu çdo ditë kontrollonin bishtin me
shpresën se ai do të zvogëlohej dhe do të zhdukej por në vend të kësaj bishti
rritej gjithnjë e më shumë.
Mjekët në spitalin e fëmijëve në provincën Avhui
në lindje të Kinës, vendlindja e vajzës, mbetën të tmerruar me këtë rast.
“Një gjë e tillë ndodhë rrallë. Ndoshta një në një milion fëmijë. Kurrë
s’kemi parë një gjë të tillë”, tha mjeku Sun Jun për mediet kineze.
Rrezet rëntgen zbuluan se bishti ishte i lidhur me një tumor në kurriz.
Mjekët e operuan Hung Hungun kur mbushi katër muaj dhe operacioni kaloi me
sukses, por mjekët ende s’janë të sigurt nëse nevojitet mjekim shtesë për
shërimin e vajzës. /Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi