Gropat po shiten si llokume

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Gropat po shiten si llokume

Mesazh nga Vizitor prej Sun 14 Mar 2010 - 23:23

Gropat po shiten si llokume

Ideja gjeniale e një fshati në
Gjermaninë Lindore për t’i shitur gropat e rrugës dhe me paratë e grumbulluara
t’i rregulloj ato, duket se ka pasur një fillim të mbarë, pasi 111 gropa tashmë
janë blerë, mësohet në faqen zyrtare të internetit.

Për një jave njerëzit kanë blerë shumë gropa në asfaltin e fshatit
Niederzimmern afër Leipzigut, të cilat shiten me çmim prej 50 euro. Si shkëmbim
autoritetet do të mbushin gropat, ndërsa “sponsori” ka të drejtë të vendosë një
mesazh personal mbi gropën që ka blerë.
Të interesuarit mund të zgjedhin se cilën gropë e dëshirojnë duke zgjedhur
nga fotografitë e publikuara në faqen zyrtare të fshatit,
www.niederzimmern.de.
Informatat janë publikuar edhe në gjuhën angleze me shpresë se mund të
lajmërohet ndonjë blerës jashtë Gjermanisë.
Kryetari i Niederzimmernit, Christoph Schmidt-Rose tha për një radio lokale
se nuk e di edhe sa gropa i kanë mbetur pa shitur.

avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gropat po shiten si llokume

Mesazh nga Inamso87 prej Mon 15 Mar 2010 - 0:20

hahahahah sa talent ky kryetari i Niederzimmern!!
avatar
Inamso87
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 730
 <b>Piket</b> Piket : 830
Regjistruar : 12/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : TETOVË, FYROM

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi