Nusja nxiti rrahje masive

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Nusja nxiti rrahje masive

Mesazh nga Vizitor prej Sun 14 Mar 2010 - 23:35


Nusja nxiti rrahje masive

Në një dyqan të fustaneve të nusërisë
në Detroit një nuse e re nxiti rrahje masive për shkak të fustanit të cilin
pronari nuk dëshiroi ta qepte, e tërë kjo u incizua edhe në kamerë.
[/b]
Nusja kërcënoi pronarin e dyqanit se i fejuari i saj do ta vrasë, nëse nuk ia
qep fustanin. Pronari i dyqanit ka dëgjuar shpesh të tilla kërcënime, por kjo
nuse e kishte seriozisht.

Pak më vonë u kthye së bashku me të fejuarin dhe dy djem të fortë, të cilët
menjëherë bën realitet kërcënimet e saj.

Dy familjet, të fejuarit dhe dyqanxhinjtë, u rrahën në mes të dyqanit. Si në
ndonjë film vestern, njerëzit i hidheshin njëri-tjetrit, kërcitnin grushtet,
bile edhe kukullat model për veshje u përdorën si armë.

Policia arriti shumë vonë për ta parandaluar dëmin prej 20.000 dollarëve, por
tre kryesit e veprës penale u arrestua
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nusja nxiti rrahje masive

Mesazh nga Vizitor prej Sun 14 Mar 2010 - 23:41

avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi