Shperthimi qe tronditi 2 vjet me pare Shqiperine

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Shperthimi qe tronditi 2 vjet me pare Shqiperine

Mesazh nga Erisa1 prej Mon 15 Mar 2010 - 1:20

Sot shënohen 2-vjet nga tragjedia e Gërdecit. Si pasojë e shpërthimit në fabrikën e demontimit të armëve në Gërdec, 2 vite më parë humbën jetën 26 persona ndërsa qindra të tjerë u plagosën.

Familjarë të viktimave të Gërdecit kanë hyrë në krater dhe kanë vendosur tufa me lule. Ndërkaq në Gërdec, ku po zhvillohet ceremonia përkujtimore për viktimat, ka mbërritur edhe kreu i PS-së, Edi Rama. Kryesocialisti Rama shoqërohet nga deputetë të PS-së, si Namik Dokle, Ilir Beqja, Besnik Bare, Mimi Kodheli, Valentina Leskaj.
Shteti shqipetare hesht
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shperthimi qe tronditi 2 vjet me pare Shqiperine

Mesazh nga Inamso87 prej Mon 15 Mar 2010 - 7:09

U prehshin në paqe...!!
avatar
Inamso87
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 730
 <b>Piket</b> Piket : 830
Regjistruar : 12/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : TETOVË, FYROM

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi