Masakrohet pas fotove ne rrjetin social FaceBook

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Masakrohet pas fotove ne rrjetin social FaceBook

Mesazh nga Erisa1 prej Mon 15 Mar 2010 - 1:31

Masakrohet pas fotove ne rrjetin social
15/03/2010 11:35


Viktima Camille Mathurasingh
Nje vajze britanike eshte vrare ne menyre makabre nga ish i dashuri i saj, pasi ajo vendosi ne rrjetin social FB fotot e saja me te dashurin e ri shqiptar.

Paul Bristol goditi 20 here me thike ekonomisten Camille Mathurasingh pasi ajo kishte vendosur ne FB fotot me te dashurin Besim Haxhia.

Ish i dashuri i saj Paul Bristol eshte denuar me 22 vite burg pasi mberriti ne Londer nga ishujt Karaibe per t'u hakmarre ndaj saj pasi pa ne FB fotot me te dashurin shqiptar.

Ai e kreu vrasjen pasi ish e dashura i tha se gjithcka mes tyre kishte marre fund dhe se ajo kishte nisur nje lidhje te re.

Duke lexuar masen e denimit gjykatesi Timothy Pontius tha:Eshte mese e qarte se xhelozia ishte motivi i vetem qe ju shtyu ta vrisnit ish te dashuren tuaj pasi mendonit se asnje mashkull tjeter nuk mund ta zinte vendin tuaj si i dashur ne jeten e viktimes.

Ne Shkurt te vitit te shkuar viktima nisi nje lidhje te re dashurie me emigrantit Besim Haxhia duke postuar disa foto ne FB pa e ditur se ato foto do ktheheshin ne motivin e nje krimi makaber.

Nje dite perpara takimit me ish te dashurin ajo i dergoi nje mesazh ne telefon Haxhise ku i thoshte: “Mbase siqeriteti nuk ka asnje kuptim por eshte me rendesi per mua ta kem zemren dhe mendjen e paster per gjerat qe do te pasojne”, duke i lene te kuptohej se ajo duhej te takohej me ish-te dashurin per t'i treguar lidhjen e re qe kishte nisur.

Ky ishte mesazhi i fundit qe Besim Haxhia do te merrte nga e dashura, pasi ajo nje dite me pas do te goditej 20 here me thike ne qafe, kraharor, shpine, dhe ne kembe nga ish-i dashuri i cili tentoi te kryente vetevrasje duke u perplasur me nje makine.
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Masakrohet pas fotove ne rrjetin social FaceBook

Mesazh nga Arla prej Mon 15 Mar 2010 - 8:40

E ndoqa ne edicionin informativ dhe ishte vertet shokues ky lajm.Ndoshta vetem fakti qe pa te publikuar fotot ne ate menyre e beri qe te ndermerrte ate veprim fatal per te dashuren dhe veten.
avatar
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Masakrohet pas fotove ne rrjetin social FaceBook

Mesazh nga Geri prej Mon 15 Mar 2010 - 8:49

ca nuk bohet me verte pu pu lan nam.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Masakrohet pas fotove ne rrjetin social FaceBook

Mesazh nga Inamso87 prej Mon 15 Mar 2010 - 11:14

e pabesueshme por dikush me vetedije se ben ate... thjesht me ka lene pa koment
avatar
Inamso87
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 730
 <b>Piket</b> Piket : 830
Regjistruar : 12/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : TETOVË, FYROM

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Masakrohet pas fotove ne rrjetin social FaceBook

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi