Tabletat kundër lindjes, zgjasin jetën!

Shko poshtë

Tabletat kundër lindjes, zgjasin jetën!

Mesazh nga Vizitor prej Wed 17 Mar 2010 - 2:30

Përdorimi i pilulave kontraceptive mund të zgjas jetën e grave dhe
ul gjasat që këto gra të vdesin nga kanceri apo problemet e zemrës. Ky është
rezultati i një prej studimeve më të mëdha lidhur me kontraceptivët, të
zhvilluar nga shkencëtarët britanikë. Këta të fundit theksuan se studimi tregon
se nuk ekziston ndonjë lidhje mes grave që marrin kontraceptivë dhe rritjes së
rrezikut për të vdekur më herët. Në studim janë përfshirë miliona gra nga vende
të ndryshme të botës
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Tabletat kundër lindjes, zgjasin jetën!

Mesazh nga Shpejtimi prej Sat 12 Jun 2010 - 18:01

Ndoshta por une kam degjuar qe femrat e reja qe nuk jane bere ende nene jane te rrezikshem perdorimi i tyre qe te mbesin pa foshnje, thone pas foshnjes se pare nuk prish edhe aq pune po nje femer e re qe nuk ka lindur kurr me pare perdorimi rrezikon qe te mbes pa femije tere jeten me perdorimin e tyre....
avatar
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi