Hiqni 3 Kilogram për vetëm 5 ditë

Shko poshtë

Hiqni 3 Kilogram për vetëm 5 ditë

Mesazh nga Vizitor prej Wed 17 Mar 2010 - 3:12

Humbja e kilogrameve disa herë është shumë rigoroze dhe shoqërohet
me ushqim jo të shijshëm. Mirëpo po ju prezantojmë një dietë e cila është hit
nëpër botë për momenti, dhe ju mundëson që të humbni deri në 3 Kilgoram në vetëm
5 ditë. Njëkohësisht kjo dietë do t’ju ndohmojë që të fitoni edhe një ngjyrë të
shëndetshme për lëkurën tuaj.

Kjo dietë përbëhet kryesisht nga ushqime të ëmbëla dhe mbahen nga 3 deri në 5
ditë. Me këtë dietë pastrohet organizmi nga materiet toksike, e pushoni stomakun
nga ushqimet e rënda dhe në këtv mënyrë i zbresni lëngjet e tepërta nga
trupi.

Dieta bazohet më së shumti në produktet qumështi dhe fruta, të cilat nuk janë
shumë të rënda për organizmin. Ofrohen dy alternativa për secilën haje, dhe ju
zgjidhni se cila ju përshtatet më shumë. Me këta haje i ofrohet organizmit një
ushqim i balansuar, ku kombinimi i mjaltit me produketet e qumshtit dhe frutat,
jep edhe energjine e nevojshme për të kryer aktivitetet e përditshme normalisht
dhe ju nuk do të ndjeni fare lodhjen.

Mëngjesi
Lëng portokalli i shtrydhur, të cilit i shtohet
një lugë uthull molle dhe mjalt. Ky lëng duhet të konsumohet kurë stomaku është
i shprazët. Këtë mund që ta ndëroni me një frape që përbëhet nga 200 gram
dredhëza, 100 ml jogurt, një lugë kakao dhe një lugë mjalt.
Dreka
Sallatë frutash (e cila nuk duhet të përmbajë
banane) dhe djath-kakao, që përbëhet nga 200 gram djath lope, 100 ml jugurt, njv
lugë kakao pluhur dhe një lugë mjalt.
Pasdite
Pasdite mund të konsumoni një SHAKE që përmban
portokall, jogurt me pvrqindje të ulët yndyre, cimet dhe një lugë mjalt.
Darka
Në mbrëmje mund të zgjidhni dy banane dhe pak mjalt
ose 200 gram djath lope të përzier me 100 ml jogurt, kumbulla të thata dhe
mjalt.
Për natën e mirë
Për një gjum të rehatshëm, qerasni veten
para se të fleni me një qumësht të ngrohte dhe një lugë mjalt.
Siç e shikoni kjo dietë ju mundëson që të ushqeheni deri në 5 herë në ditë,
dhe mendoj se nuk është e rëndë për tu mbajtur. Të paktën ia vlen ta provoni
nëse dëshironi të dobsoheni shpejt dhe pak. Mund të mbahen vet
një herë
brenda 1 muaji.

Na tregni se si ju duket. Nese e mbani këtë dietë na tregoni se sa kilogram
keni humbur
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi