Hindusi me 12 gishta në dorë dhe 14 në këmbë

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Hindusi me 12 gishta në dorë dhe 14 në këmbë

Mesazh nga Vizitor prej Thu 18 Mar 2010 - 1:28

Hindusi me 12 gishta në dorë dhe 14 në këmbë

Një hindus është
krenar me 12 gishtat e duarve dhe 14 të këmbëve të cilët i mundësuan atij të
bëhet i famshëm në vendlindje dhe të sigurojë një vend në librin e rekordeve të
Indisë.

Për Haramba Ashok Kumtherkar gishtat e tepërt nuk paraqesin problem fare. Ai
është lindur me nga gjashtë gishta në duar dhe me nga shtatë në të dyja këmbët.
Por rekordi i tij megjithatë nuk është i regjistruar në librin e rekordeve
Guinness. Rekordin për më së shumti gishta në botë e mban bashkëvendësi i tij,
Devender Harna, i cili ka 12 gishta në duar dhe 13 në këmbë.
Rekordi i Harambas nuk është pranuar zyrtarisht sepse disa prej gishtave të
tij janë të ngjitur dhe ai nuk mund t’i ndajë. Por rekordi i tij është pranuar
në librin indian të rekordeve – Limca.
Haramb është krenar me gishtat e tij edhe pse disa nuk mund t’i lëvizë pasi
nuk kanë zgjatime nervore, ndërsa nganjëherë i krijojnë edhe probleme sidomos
për të gjetur këpucë të përshtatshme.

avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi